FURNITURE / Chairs and Stools / Stool 10381115
*
nr 1038 1115
STOOL
1950s,
1950-tal
Estimate:
600
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday May 16 2016
at 20:31:31
- Bid history
Time
Bidder
Bid
14/5 09:29:54
1
450 kr
16/5 18:43:41
2
350 kr
16/5 18:43:41
1
400 kr (Robot)
16/5 18:44:05
2
500 kr
16/5 20:10:33
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar kökspall stol stolar
-
5147 CLUB ARMCHAIRS
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Width: 9..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:10
-
9121 FOLDING CHAIRS
4 pcs, sheet metal,
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:47
-
9069 ARMCHAIR
Bolia, modell Vitesse, black leather, kromad benst..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:28
-
8246 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Samsas,
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:29
-
9116 ARMCHAIR
Yngve Ekström (1913-1988), Sweden, Lamino, Swedese..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:19
-
6116 ARMCHAIRS
2 pcs, röd velourklädsel. Width: 75 cm. Height: 75..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:17
*
STOOL
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 1038 1115
STOOL
1950s,
1950-tal
Estimate: | 600 |
---|---|
Sold: | SEK 600 |
Auction date: |
Monday May 16 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
14/5 09:29:54 | 1 | 450 kr |
16/5 18:43:41 | 2 | 350 kr |
16/5 18:43:41 | 1 | 400 kr (Robot) |
16/5 18:44:05 | 2 | 500 kr |
16/5 20:10:33 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar kökspall stol stolar
-
5147 CLUB ARMCHAIRS
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Width: 9..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:10 -
9121 FOLDING CHAIRS
4 pcs, sheet metal,
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:47 -
9069 ARMCHAIR
Bolia, modell Vitesse, black leather, kromad benst..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:28
-
8246 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Samsas,
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:29 -
9116 ARMCHAIR
Yngve Ekström (1913-1988), Sweden, Lamino, Swedese..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:19 -
6116 ARMCHAIRS
2 pcs, röd velourklädsel. Width: 75 cm. Height: 75..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:17